Reede, 31. detsember 2021

Õnneseened detsembris...

 Õnneseened detsembris…


Detsembri algul panime rühma kuuse, mida lapsed said ise kaunistada ja ehteid kuusele riputada. Nii hakkasimegi põnevusega ootama päkapikke...

Vaatlesime ka rühmas olevat kuuske: kuuse värvust, katsusime kuuseokkaid ja vaatasime kuusepuul olevaid erinevaid ehteid ja lambikesi.

Lapsed tutvusid erineva jõulutemaatikaga- vaatasime ja uurisime päkapiku ja jõuluvana välimust, millised nad välja näevad ja mis on nende ülesanded. Lapsed said teada, et päkapikud on jõuluvana abilised. Peale lõunaund käis rühmas ka päkapikk, kes poetas sussi sisse erinevaid maiustusi.

Lapsed katsid punase guaššvärviga päkapiku mütse, pärast seda sai iga laps mütsi serva kleepida vati ja mütsi otsa ka tutikese.


Kleepetööna valmisid vahvad piparkoogimehikesed.

Kunstitööna valmisid šabloonitrükis väikesed ja suured kuusepuud.

Küpsetasime lastega koos maitsvaid piparkooke, kus iga laps sai lahti rullitud taignast oma valitud vormi välja lõigata. Pärast ahjust välja võtmist kaunistasime piparkooke ja hiljem saime nendega maiustada. Piparkoogid maitsesid imehästi ja said ruttu otsa. :)
Õnneks saime ka palju õues olla ja lumega mängida, lasteaia õuealal otsisime ka päkapiku jälgi. Mõni päev sai õues suurtes lumehangedes möllata. Vaatasime, kuidas lumehelbed langevad ja kunstitööna tegid lapsed vahvaid lumehelbeid. 

Kleepetööna tegid ka lapsed vahvaid lumememmesid, kus tutvusime ringi kujundiga.

Lapsed meisterdasid käetrükina ka jõuluvanasid, kellele kleebiti nina ja silmad.

Laulutunnis valmistusime jõuluhommikuks, kus lauluõpetaja Mareti eestvedamisel said lastel  selgeks vahvad jõuluteemalised laulud ja tantsud.

Jõuluhommik möödus rõõmsalt ja lapsed olid hästi tublid ja julged. Meie pidu külastas ka vahva jõuluvana, kes tõi igale lapsele kingituse ja  lisaks ühiseks mängimiseks rühma vahvaid mänguasju.
Tutvusime ka uue Ozobot robotiga. Suur tänu päkapikkudele ja soovime kõikidele peredele head aastavahetust!
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Õnneseend oktoobrikuus!

Õnneseened oktoobrikuus Oktoobris said lapsed elada rohkem sisse lasteaiarutiiniga. Paljud lapsed on kohanenud lasteaia keskkonnaga ja nüüd ...